Auckland Masters Stroke Play

Date: Sunday 22 September 2019

Host Club: Windross Farm Golf Club

First Round Gross results

Auckland_Masters_Results_round_1.pdf

Auckland_Masters_Gross_Results_Rd_2.pdf

Auckland_Masters_Gross_Results_Overall.pdf

Auckland_Masters_Net_Results_Overall.pdf

Auckland_Masters_Net_Results_Rd1.pdf

Auckland_Masters_Net_Results_Rd_2.pdf

2019_MASTERS_DRAW.pdf

2019 AUCKLAND MASTERS STROKEPLAY CHAMPIONSHIP
WINDROSS GOLF CLUB - SUNDAY 22ND SEPTEMBER 2019
1st Tee
7.15   Avinesh Prasad Bryan Hutson Charles Monthe  Roger Harris
11.45 Pakuranga Muriwai Pakuranga Akarana
           
7.23   Kam Nadan Indra Warjan Eddie Aarons Richard Middleton
11.53 Pakuranga Whitford Park Pakuranga Omaha Beach
   
7.31   John Harper Richy Sharples Dave Baxter Mike Leitch
12.01 North Shore Omaha Beach Pakuranga Maungakiekie
     
7.39   Warren Southgate David Solomann Dave Izzard Gordon Wylde
12.09 Maungakiekie Whitford Park Muriwai Omaha Beach
     
7.47   Cullam Murchison Michael Clegg Ron Daley Jnr  Roy Hollick
12.17 Remuera RAGGC Windross Farm Pakuranga
     
7.55   Michael Barltrop Mark Pirihi Scott Robertson Paul Northover
12.25 RAGGC Akarana Remuera Ngaruwahia
     
8.03   Andrew Morgan Andrew McGiven Steven Matthews Jason Cheok
12.33 Hamilton Walton Akarana Titirangi
     
8.11   Mike Buckman Phillip Hunter James Greenhalgh Tom Duffy
12.41 Walton Morrinsville Titirangi Maungakiekie
     
8.19   Wybo Veldman Barry Milne Dell Bain Marc Oliver
12.49 Hamilton Hamilton Remuera Muriwai
           
WINDROSS GOLF CLUB - SUNDAY 22ND SEPTEMBER 2019
10th Tee
7.15   Jehan Dharmaratne Ravi Raman Peter Shergold Pieter Vosloo
11.45 Chamberlain Park Whitford Park Hamilton Windross Farm
     
7.23   Atish Swami Watty Stanley Michael Kiore Warrick Reber
11.53 Whitford Park Te Kowhai Te Kowhai Maungakiekie
     
7.31    Andrew Fisher Paul Casey Brad Dysart Mike Du Preez
12.01 Maungakiekie Windross Farm Omaha Beach Windross Farm
   
7.39   Arthur Parkin Mark Dawson  Jeremy Fourie Paolo Godinich
12.09 Maungakiekie Pupuke Gulf Habour Whitford Park
           
7.47   Leslie Eckard Blair Dibley Michael Fredrickson Wayne Flintham
12.17 Wainui Muriwai RAGGC Muriwai
     
7.55   Robert McLeod Greg Bell Mark Anderson Stuart Nicholls
12.25 Ngaruwahia Ngaruwahia Muriwai Waitemata
     
8.03   Kent Lyall Gavin Cortesi Michael Bavin Tayne Derriman
12.33 Hamilton Putaruru Windross Farm Muriwai
     
8.11    Clyde Graf  Aaron Lister Thai Leng  James Gardiner
12.41 Riverside Tirau Remuera Titirangi
     
8.19   Andrew Rye Mike McCarten Gareth Chitty Stephen O'Reilly
12.49 Cambridge Hamilton Titirangi Muriwai
           
AFTERNOON TEE TIMES ARE INDICATIVE ONLY. 
THE MATCH COMMITTEE RESERVES THE RIGHT TO ALTER THE AFTERNOON START TIMES.

PAST WINNERS AUCKLAND MASTERS STROKEPLAY   CHAMPIONSHIP

2018 D. Bain
2017 Scott Robertson
2016 Play Abandoned
2015 Rob Noffke
2014 Tony Treen
2013 James Gardiner
2012 Michael Barltrop
2011 Brent Paterson
2010 Tony Treen
2009 Grant Smith
2008 Grant Smith
2007 Glen Goldfinch
2006 Glen Goldfinch
2005 Michael Barltrop
2004 Phil Cleland
2003 Arthur Parkin
2002 Arthur Parkin
2001 Michael Barltrop
2000 Arthur Parkin
1999 Fred Watts
1998 Michael Barltrop
1997 Mike Leitch
1996 Arthur Parkin

Index Next